Kurumsal

Faaliyetine ilk olarak 2001 yılında Anadolu Sofrası adıyla başlayan ve 2004 yılında Tokana Unlu Mamulleri Üretim Gıda San. Tic. A.Ş. olarak devam eden müessesemiz, 1. kalite katkısız %100 dana etli Kayseri mantısı üretmek amacıyla kurulmuştur. Tokana, ilk günkü kalite çizgisini daha da yukarılara taşıyarak günümüzde sektörün önemli firmalarının tercih ettiği bir marka haline gelmiştir.

Bugün aylık 100 ton mantı üretim kapasitesine ulaşan ve 1. kalite gerçek soyasız Kayseri mantısı imalatında İstanbul’da lider olan Tokana, ürünleri gerçek mantı lezzetini yansıtmayan veya sağlıksız koşullarda üretilen ucuz alternatiflerine göre bilinçli tüketicilerin gözdesi haline gelmiştir.

Tokana'da kalite hammadde temininden başlar. Mal kabulünde gelen ürünün çeşidine göre sıcaklık derecesi, üretim ve son kullanma tarihleri gibi kriterlere bakılarak uygun depolama koşullarında tamamen hijyenik bir ortamda saklanan ürünler aynı hijyen anlayışı ile üretime dahil edilir ve hijyen durumları sürekli olarak takip edilir. Örneğin, mantı kapatılırken harcın, yarım saatten fazla açıkta bırakılmaması gerekmektedir. Aksi durumunda harc toksin üretmeye başlayacaktır. 

Üretilen bütün dondurulmuş ürünler, -40' derecece şoklanır, değişik ambalajlarda paketlenerek -18" derecede muhafaza edilerek yine aynı derecedeki soğutuculu araçlarla sevk edilir.

Çocuklarımızın gerçek mantı lezzetini tatmadan büyüdüğü ve mantıyı bir makarna çeşidi sandığı günümüzde Tokana, dünyanın en iyi lezzetleri arasında kabul edilen geleneksel Kayseri mantısını aslına uygun olarak üretmektedir. En kaliteli malzemeden yoğun emekle lezzetler üreten butik bir üretici olan ve Kayseri mantısının yanı sıra yufkadan mamûl börek imalatı da yapan Tokana, mantının eşsiz lezzetini ustalıkla harmanlayan maharetli ellerin sayısını artırarak diğer geleneksel lezzetlerimizden olan; Lahmacun, Paçanga, Kalem Böreği, Su Böreği, İçli Köfte ve Künefeyi de ürünleri arasına katmıştır. Bu geleneksel lezzetlerimizin asıllarına uygun olarak yaşatılmasına yönelik sosyal sorumluluk çalışmalarına da destek olan Tokana, bugün ulaştığı marka değerini, her zaman yüksek kaliteli ve sağlıklı lezzetler sunmayı ilke edinen kurum kültürüne borçludur.